پنج غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی

پنج غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی 831 562 Chika | چیکا

5 غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی

اگر شما هم با خبر از‌ راه‌رسیدن مهمان، فورا به فکر غذا می‌افتید و کلی در ذهن خود جست‌وجو می‌کنید که با چه غذایی از مهمانان‌تان پذیرایی کنید و در انتها وقتی به جواب مناسبی نمی‌رسید تصمیم می‌گیرید از بیرون غذا تهیه کنید، این نوشته را بخوانید.
چیزی که می‌تواند شما را نجات دهد، راه حلی برای آشپزی سریع و فهرستی از غذاهایی است که به راحتی آماده می‌شود و به شما این اطمینان را می‌دهد که می‌توانید مهمانی‌تان را با خاطری جمع، برگزار کنید و از بودن کنار خانواده، دوستان و مهمانان خود لذت ببرید.
اگر برایتان مهم است در زمان محدودی که دارید با غذایی با طعم خانگی به استقبال مهمانان خود بروید، در ادامه 5 غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جادوی آشپزخانه؛ راه حل سریع برای آشپزی

قرار نیست با شروع مهمانی شما آنقدر خسته شده باشید که دیگر توانی برای حضور در مهمانی و لذت بردن در کنار مهمان‌تان نداشته باشید. اگر عادت دارید تا لحظه قبل از رسیدن مهمان‌تان آنقدر این طرف و آن طرف دویده باشید تا غذایی خوشمزه و عالی درست کنید خوب است بدانید راه حل های سریعی برای آشپزی کردن وجود دارد که شما را راحت خواهد کرد.

به این فکر کنید که شما نیاز به یک سری مواد اولیه برای تهیه غذا دارید که از اتفاق هر بار شما می‌خواهید غذایی آماده کنید یکی از آن مواد اولیه را کم دارید و مجبور هستید یا آن ماده غذایی را تهیه کنید یا از پختن آن غذا، صرف نظر کنید و سراغ گزینه بعدی بروید.

اما راه‌ حل برای شما چیست؟

گروهی از غذاهای پلویی وجود دارد که شما برای مهمانی‌های خودتان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. چه بخواهید مهمانی را به صورت خودمانی برگزار کنید چه به دنبال غذایی مجلسی باشید، این راه حل سریع، جواب می‌دهد و رازی وجود دارد که آماده‌سازی این غذاها را راحت‌تر می‌کند. شاید بتوانید حدس بزنید منظور از این غذاهایی پلویی چیست؟

بله همینطور است؛ مرصع پلو، عدس پلو، کلم پلو، لوبیا پلو و آلبالو پلو همان راه حل سریع و فوق‌العاده‌ای است که می‌تواند گزینه مناسبی برای برگزاری مهمانی‌هایتان باشد به خصوص اگر در پخت آن خلاقیت‌های لازم را داشته باشید و اما کار پخت و پز زمانی برای شما ساده‌تر می‌شود که از قبل مایه های این غذاها را آماده کرده باشید.

پس دست به کار شوید و زمان‌هایی که فراغت دارید مایه ها را آماده کنید؛ دیگر هیچ مجلس مهمانی یا اتفاق غیرمنتظره‌ای شما را غافلگیر نخواهد کرد چون حالا شما مایه‌اش را دارید تا غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی ترتیب دهید.

ترفندی برای تهیه غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی

غذاهایی مثل کلم پلو، مرصع پلو، عدس پلو، لوبیا پلو و آلبالو پلو زمانی که شما از قبل مایه آن را آماده کرده باشید کاری آسان است. اگر مایه پلویی را از قبل آماده کرده باشید کافی است زمانی که مهمانان‌تان از راه می‌رسند پلویی ساده یا زعفرانی دم کنید و این مایه‌ ها را به آن اضافه کنید و غذایی خوشمزه با طعم خانگی را در کوتاه ترین زمان ممکن برای تعداد قابل توجهی مهمان آماده کنید.

هر تعداد مهمان می‌خواهید دعوت کنید؛ ترفندهای آشپزی سریع و آسان به کمک شما می‌آیند.

چه شما 2 نفر مهمان داشته باشید چه 20 نفر، مایه های آماده پلویی به شما کمک می‌کند به خوبی از پس مهمانی‌تان بر بیایید. دیگر نبود هیچ مواد اولیه شما را به زحمت نخواهد انداخت چون از قبل به همه چیز فکر کرده‌اید.

اگر علاقه‌مند به آشپزی هستید و تمایل دارید خودتان دست به کار شوید، می‌توانید در اوقاتی که فراغت دارید بدون استرس، مایه ها را یکی یکی آماده کنید تا در زمان نیاز، به راحتی از آن‌ها استفاده کنید اما اگر مهمان‌های غیرمنتظره زیادی دارید یا قرار است در یک وعده برای تعداد زیادی از افراد، غذا درست کنید یا مهمانی جمعی خانوادگی دارید و غذایی با طعم و عطر خانگی برای شما مهم است، می‌توانید مایه های پلویی چیکا را انتخاب کنید.

اینکه شما مایه های پلویی چیکا را به مایه های پلویی خودتان ترجیح دهید می‌تواند به این دلیل باشد که اگر خودتان از قبل، مایه ها را آماده و آن‌ها را در فریزر نگه دارید، نتوانید انتظار کیفیت مطلوب داشته باشید اما مایه های چیکا با تکنولوژی تولید خاص، این نگرانی شما را رفع خواهد کرد.

هر تعداد مهمان می‌خواهید دعوت کنید؛ ترفندهای آشپزی سریع و آسان به کمک شما می‌آیند.

تمام دغدغه‌هایی که شما برای برگزاری یک مهمانی دارید از اینکه چه غذایی بپزید؟ با کمبود وقت چه کنید؟ چگونه غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی آماده کنید؟ مهمانی پر جمعیت خود را چگونه برگزار کنید را دنبال کردیم و پیشنهاد مشخص ما برای شما مایه های پلویی چیکا است که راحتی را کنار طعم خانگی و سلامت به شما بدهد؛ بین خودمان باشد سعی کرده‌ایم همه جوره برای شما و مهمانان‌تان مایه بگذاریم تا تجربه لذت‌بخش کنار مهمانان بودن را برای شما دو چندان کنیم.

مایه پلویی چیکا + پلوپز = 5 غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی

استفاده از برخی وسایل، فرآیند آشپزی کردن را برای شما آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. یکی از این وسایل، پلوپز است. فکرش را بکنید برنج را در پلوپز دم کنید و مایه‌ های پلویی چیکا را که از تنوع برخوردار است به آن اضافه کنید تا 5 غذای آسان و خوشمزه برای مهمانی داشته باشید.
پلوپز برای راحت‌تر کردن کار پخت‌وپز و اضافه کردن خلاقیت به آشپزی‌تان برای تهیه انواع ته‌ چین و… با مایه‌ های پلویی چیکا است ولی شما در قابلمه هم می‌توانید این 5 نوع غذا را تهیه کنید. وقت آن رسیده است بیشتر با این 5 مایه پلویی آشنا شویم.

مایه مرصع پلو چیکا

اگر به دنبال ترکیبی منحصر‌به‌فرد از مزه‌ها هستید در مایه مرصع پلوی چیکا آن را جست‌وجو کنید. تصورش را بکنید تکه‌های مرغ با خلال بادام، خلال پسته،کشمش پلویی و خلال نارنج چه ترکیبی دلنشین است که با اضافه شدن عطر برنج می‌تواند غذایی دلچسب و خوشمزه باشد.

مایه آلبالو پلو چیکا

برای رنگین‌کردن سفره‌تان، آلبالوپلو گزینه مناسبی است چون علاوه بر اینکه جذابیت رنگ دارد، طعم دلپذیری دارد در عین اینکه مقوی هم هست. برنج زعفران دم‎ کرده به همراه مایه آلبالو می‌تواند ترکیبی فوق‌العاده خوشمزه باشد. ما سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم که بتوانید تجربه طعم های جالب و متفاوت را به مهمان‌های خود هدیه کنید.

مایه عدس پلو چیکا

عدس پلو به‌عنوان غذایی کامل است که اگر مایل باشید ترکیب آن با کشمش، پیاز داغ، خرما و هر آنچه شما دوست دارید و با ذائقه مهمانان شما جور است می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای مهمانی باشد چون بین برخی از افراد، غذایی پرطرفدار محسوب می‌شود و یک قاطی پلوی دوست‌داشتنی است.

مایه کلم پلو چیکا

کلم پلو همان غذایی است که مخصوص دورهمی است و قرار گرفتن آن در کنار سالاد شیرازی می‌تواند هر فردی که عاشق غذای ایرانی با طعم خانگی است را به وجد بیاورد. اینکه شما بتوانید ترکیبی از برنج زعفرانی را با مایه کلم پلو بر سر سفره خود بیاورید، حس خوشایندی را به مهمانان‌تان بخشیده‌اید که همیشه به لذت از آن یاد کنند.

مایه لوبیا پلو چیکا

غذای پر طرفدار لوبیا پلو را با ته‌دیگ طلایی سیب‌زمینی تصور کنید؛ قطعا در بین مهمانان شما افرادی هستند که عاشق آن می‌شوند. در ضمن ترکیبی از پروتئین، نشاسته و سبزیجات همان غذایی است یک غذای سالم ایرانی خوش طعم و عطر بایستی داشته باشد.